👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

تحقیق در مورد بتن اسفنجی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

تحقیق در مورد بتن اسفنجی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..DOC) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 18 صفحه

 قسمتی از متن word (..DOC) : 
 

‏1
‏بتن‏ هاي‏ اسفنجي
‏بتن اسفنجی یک مخلوط سنگدانه درشت.سیمان.آب وماسه به میزان اندک(وگاهی اوقات بدون ماسه).در ساختار این بتن15-25%(از لحاظ حجم )فضای خلی وجود دارد و این امر موجب عبور آب ‏از داخل این بتن می شود.
‏در بتن اسفنجی از آب نسبت به دیگر انواع بتن کمتر استفاده می شود و این مسئله باعث شده تا پس از ساختن مخلوط بتن آب ان به سرعت تبخیر شده و مخلوط در مدت یک ساعت کاملا ار اب تخلیه خواه شد.
‏در بتن اسفنجي منافذ هوا درون خمير سيمان ايجاد ميگردد دو نوع اصلي بتن اسفنجي عبارت‏ند‏ از :
1‏- بتن كفي‏                           ‏               ‏ ‏2- بتن گازي
‏در توليد بتن گازي منافذ عمدتا از طريق واكنش هاي شيميايي ايجادگرديده و فرآيند عمل آوري توسظ ‏سيستم ‏اتوكلاو صورت ميگيرد‏ و در ‏بتن كفي با ادغام حبابهاي هواي از پيش آماده شده (كف) در خمير سيمان يا ملات، آب و ماسه ريز ايجاد گرديده و عمل آوري آن بصورت معمولي‏ و غير اتوكلاو‏ انجام مي گردد.
‏نسبت مواد مختلف در بتن اسفنجی
‏نسبت مواد
‏مقدار مواد
‏1)مواد دارای خواص بتن
270to415kg/m^3
(2‏سنگدانه
1190to1480 kg/m^3
‏3)نسبت اب به سیمان
0.27to030
‏4)نسبت سنگدانه به سیمان
4to4.5:1
‏نسبت سنگدانه ریزبه سنگدانه درشت
0to1:1
‏3
‏رفتار بتن اسفنجی
‏همچنین به منظور اشنایی بیشتر با رفتار این بتن ویژگیهای آن در زیر بیان شده است.
‏مشخصات
‏مقدار
‏اسلامپ
20mm
‏چگالی
1600to2000 kg/m^3
‏زمان گیرش
1 ‏ساعت
‏تخلخل
15%to25%
‏میزان نفوذ پذیری
120L/m^2/minto320
‏مقاومت فشاری
3.5mpato28mpa
‏مقاومت خمشی
1mpa to 3.8mpa
‏افت بتن
200x10^-6
‏1‏- بتن گازي (Atuoclaved Aerated Conceret)‏
‏بتن هوادار اتو كلاو شده (AAC)‏ يا بتن گازي يكي از انواع خاص بتن سبك متخلخل مي باشد اين نوع بتن ب‏ه ‏علت وزن كم وخواص عايق حرارتي‏ خود‏، باعث كاهش ‏وزن ‏ساختمان و صرفه جويي در مصرف انرژي مي گردد و بدين لحاظ كاربرد آن در سطح جهان ‏در حال ‏گسترش مي باشد محصولي كه امروز بنام AAC‏ ‏نامگذاري گرديده‏ طي 70 سال اخير در ‏سطح جهان خصوصا سوئد‏ توليده شده است‏.
‏ ‏اين محصول شامل دو فرآيند اصلي ايجاد حباب هوا در دوغاب مخلوط سيمان آهك، و پودر س‏ي‏ليس وعمل آوري بتن حاصل در‏ سيستم‏ اتوكلاو مي باشد از خواص عمده بتن گازي وزن مخصوص كم، مقاومت مناسب، عايق بندي حرارتي و مقاومت در برابر آتش قابل ذكر مي باشد با توجه به خصوصيات ذكر شده از كاربردهاي عمده بتن توليد بلوكهاي سبك ساختماني جهت ساخت ديوارهاي جدا كننده و باربر مي باشد همچنين كاربردهاي عمده بتن گازي توليد بلوكهاي سبك ساختماني جهت ساخت ديوارهاي جدا كننده و باربر مانند پانلهاي سقف و ديوار مورد استفاده قرار مي گيرند.
‏3
‏تاريخچه و وضعيت موجود توليد AAC‏ در جهان
‏بتن گازي (A))‏ در دهه 1920 در كشور سوئد توليد گرديد انگيزه توليد آن دستيابي به ماده با خواص چوب نظير سبكي، عايق حرارتي و قابليت برش و شكل دادن و در عو‏ض‏ بدون معايب چوب همانند قابليت اشتعال و فساد پذيري آن بود. پس از سالهاي 1950 ساخت AAC‏ در ديگر كشورها نيز آغاز شد و امروزه اين محصول ب‏ا‏ روش هاي مختلف و نامهاي متفاوت در بسياري از كشورها توليد مي گردد. محصولاتي كه تحت نام هاي تجاري ثبت شده نظير yatong , hebelx  siporex , durox , unipol‏ توليد و عرضه مي شوند كه در نسبت‏ ه‏اي ‏طرح اختلاط ،‏ مواد اوليه ‏، ‏روش برش دادن بتن و مراحل پيش و پس فرآيند تفاوتهايي با يكديگر دارند.

 

تحقیق در مورد انواع اتصالات 5 ص تحقیق در مورد کاربرد فناوری نانو در مهندسی عمران تحقیق در مورد پروژه سد متحرک تحقیق در مورد موزه هنــر سامسونگ