👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد بـهـداشـت مـحـیـط کـار

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد بـهـداشـت مـحـیـط کـار

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 48 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

دوره:
 
بـهـداشـت مـحـیـط کـار
 
 
تهیه و تنظیم و مدرس:
مهدی رجب پور
مقدمه:
جامعه برای تداوم حیات خود به کار و کارگر نیاز دارد و کار قسمتی از اوقات زندگی هر فرد را به خود اختصاص میدهد و در کلیه جوامع بخصوص جامعه ایرانی پر از مطالب و نکاتی است که انسان را به کار تشویق میکند. «برو کار میکن مگو چیست کار.»
بطور کلی اهم عواملی را که موجب کار کردن میشوند به شرح زیر میتوان بیان نمود:
1- کار کردن وسیله ای برای صرف انرژی در راه مطلوب است. (تعادل فیزیولوژیکی)
2- کار وسیله ای برای ایجاد روابط اجتماعی با دیگران است. (ارضای نیاز روانی دوست داشتن و دوست داشته شدن)
3- از طریق کار کردن و مقایسه خود با دیگران، انسان به ارزشیابی توانایی ها و مهارتهای خود و نیز محدودیت های خود اقدام مینماید.
4- از طریق کار فرد خود را جزئی از جامعه میداند.
5- کار کردن نشانه ای از استقلال مالی است.
بهر حال کار سرمایه جاودانی، مایه نشاط و سرگرمی، وسیله ی کسب درآمد، پشتوانه محکم گذران زندگی، جالب، باعث افتخار و مهمترین عامل ترقی و تعالی هر فرد و جامعه میباشد.
تاریخچه بهداشت شغلی:
در دوره هایی که زندگی بشر از شکار و صید و یا کشاورزی تأمین میشده بعلت سادگی ابزار کار، عوارض وابسته به شغل نیز ناچیز بوده است و در اکثر موارد از چند تراش یا زخم ساده تا حداکثر شکستگی اعضاء تجاوز نمیکرده است. ولی امروزه با توسعه علوم و فن آوری و استفاده از ابزار و مواد گوناگون در صنعت و کشاورزی بر تعداد بیماریهای وابسته به شغل و سوانح ناشی از کار بنحو بی سابقه ای افزوده شده است و دشواریهای بسیاری چون تراکم جمعیت در کارگاهها، کار با وسایل سنگین و اشتغال در محیط های نامناسب مانند کار در معادن، کار در ارتفاعات و یا اعماق دریا و یا عوارض ناشی از سموم و ... موجب شد تا هر چه بیشتر ملتها به بهداشت شغلی گرایش پیدا کنند.
به همین منظور سازمان جهانی بهداشت who از ابتدا سیاست عوامل مرتبط با سلامت یا بهداشت شغلی را لحاظ نموده است.

 

پاورپوینت در مورد برگزاری دومین نشست تخصصی مدیران و کارشناسان معاونت پاورپوینت در مورد برنامه ریزی پاورپوینت در مورد برنامه‌ريزي نيروي انساني پاورپوینت در مورد بررسی روند تحولات جمعیتی استان زنجان براساس نتایج سرشماری ها