👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد زمین ساخت ورقه ای

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد زمین ساخت ورقه ای

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 21 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

زمین ساخت ورقه ای
گردآورنده: نیلوفر راد گودرزی
راهنما: سرکار خانم رزاقی
نیمسال اول 1388-1387
نظریه زمین ساخت ورقه ای از آغاز تا کنون
از سال 1912 میلادی اولین نظریات در رابطه با جابه جایی قاره ها ارائه شد و تا 1968 کامل گردید. مجموعه تلاش های دانشمندان در این سال ها مبدل به یک نظریه جامع تر با عنوان زمین ساخت ورقه ای گردید.
نظریه زمین ساخت ورقه ای 1968
مراحل تکامل نظریه زمین ساخت ورقه ای
نظریه وگنر
1912
نظریه دوتوا
و هولمز
1937
نظریه هس
1960
نظریه آلفرد وگنر
در اوايل قرن بيستم (سال 1912) نظريه اي به نام جابه جايي قاره ها توسط آلفرد وگنر، هواشناس و زمين فيزيكدان آلماني عنوان شد كه با نظريه هاي قبلي در مورد ثابت بودن وضعيت قاره ها و اقيانوسها، تضاد داشت .
وگنر، در كتابي كه در سال 1915 منتشر كرد به وجود قاره اي عظيم به نام پانگه آ (به معناي همه ي خشكي ها ) كه در حدود 200 ميليون سال پيش، شروع به قطعه قطعه شدن كرد و سرانجام قاره هاي امروزي را به وجود آورد ادعا کرد.

نظریه آلفرد وگنر
اين قاره (پانگه آ) چند ميليون سال بعد مبدل به دو قاره بزرگ لورازيا ( laurasia ) و گندوانا ( Gondwana ) شد كه اولي شامل آمريكاي شمالي، گرينلند و بيشتر قسمتهاي آسيا و اروپاي امروزي است و دومي آمريكاي جنوبي، آفريقا ، قطب جنوب، هندوستان ، استرالياي كنوني را شامل مي شده است.
فاصله دو قاره لورازيا و گندوانا را دريايي به نام تتيس ( Tethys ) پر مي كرده است كه امروزه درياهاي مديترانه، مازندران و سياه را بازمانده هاي آن مي دانند. چيزي از تقسيم شدن پانگه آ نگذشته بود كه آمريكا جنوبي و آفريقا نيز به صورت يك قطعه از گندوانا جدا شدند . بعدها با پديد آمدن اقيانوس اطلس جنوبي، اين دو قاره نيز ازهمديگر مجزا گشتند. در حدود 65 ميليون سال قبل اقيانوس اطلس توسعه بيشتري به سمت شمال يافت، استراليا از قطب جنوب جدا شد و هندوستان نيز شروع به حركت به سمت شمال و پيوستن به آسيا كرد.

 

پاورپوینت در مورد روش تحقيق مقدماتى پاورپوینت در مورد روش های فعال یاددهی ویادگیری پاورپوینت در مورد روش تحقيق پيشرفته پاورپوینت در مورد روز شمار انقلاب اسلامي ايران