👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد Osteoporosis پوکی استخوان

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد Osteoporosis پوکی استخوان

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 48 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

Osteoporosis پوکی استخوان
تهیه کننده:سیداکبر داودی
سرگروه تربیت بدنی
ناحیه 6اصفهان
بسم الله الرحمن الرحیم
استخوان
استخوان یکی از بزرگ ترین اعضای بدن است .این بافت زنده قادر به تغییر ساختارخود در نتیجه فشار های موجود است .این بافت در طول زندگی نه ثابت می ماند و، نه بدون تغییربلکه ،کاملا فعال بوده و دائما تغییر می کند حتی در سنین پیری .این عضو دارای رگهای خونی ،سلولهای زنده و اعصاب است و در صورتی که فعالیتی نداشته باشد یا فشاری بر آن وارد نشود ،مانند فلج اندامها تحلیل می رو د و ضعیف و شکننده می شود.
وظایف اسکلت
استخوان بندی به طور کلی وظایف زیر را در بدن انسان به عهده دارد.
1-استوار نگاه داشتن بدن و شکل دادن به آن .
2- محافظت (protection) از اعضای درونی بدن مانند قلب ، ریه وغیره
3-تامین حرکت بدن (movement)
4-ذخیره مواد معدنی (Mineral reservoir) کلسیم و فسفر
تولید سلولهای خونی

ماده بنیادی (matrix) این ماده ازدو جزوآلی و معدنی تشکیل شده است.جزو آلی آن الیاف کلا ژن است که به وسیله ماده سیمانی(نوع گلیکو پروتئین) به هم متصل می شوند و جزو معدنی آن ، که 65در صد وزن استخوان را شامل می شود ،در بین الیاف قرار دارد و بیشتر به صورت بلور فسفات کلسیم است . نحوه رسوب این املاح در ماده بنیادی به شکل تیغه ای می باشد و در بین خود حفره هایی به نام کپسول ( Lacuna ) برای سلولهای استخوانی دارند. اگر این تیغه ها به صورت شبکه های نامنظم و منشعب قرار گیرند بافت استخوانی را اسفنجی ( Spongy ) می گویند. دربین شبکه نا منظم فوق ،حفره های کوچکی وجود دارد که از مغزاستخوان پر شده است .در صورتی که تیغه ها به صورت منظم و متحد المرکز قرار گیرند ،این نوع استخوان را متراکم ( COMPACT ) می گویند .

 

پاورپوینت در مورد Deadlock سیستم ههای عامل توزیع شده بن بست پاورپوینت در مورد اقتصاد مقاومتی راهبرد مقابله با تهاجم اقتصادی دشمن پاورپوینت در مورد اهمیت بهداشت خانواده پاورپوینت در مورد انرژهای نو در دنیای امروزی