👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت پاورپوینت بروکراسی در ایران

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت پاورپوینت بروکراسی در ایران

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 21 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

به نام خدا
بررسی نظام اداری (بوروکراسی)
درایران
سید محسن حسینی
آذر94
تعریف مفهوم بوروکراسی
دیوان سالاری یا بوروکراسی به معنی یک سیستم کارکرد عقلانی و قانونمند است.
بوروکراسی نخستین بار در سال1745 در نوشتاری از سوی دوگورنی بکار رفت. او به واژه بورو Bureau به معنی اداره و میز تحریر، واژه یونانی کراسی Cracy به معنی حکومت کردن را افزود تا مفهوم حکومت مقامات اداری را از آن استنباط کند.
این واژه نخست، فقط درباره مقامات اداری حکومت بکار می رفت اما رفته رفته گسترش یافت و به سازمان های بزرگ اطلاق شد. بوروکراسی در آغاز با معنی منفی همراه بود و در واقع به مفهوم قدرت بی مهاری تلقی می شد که میخواهد همه جامعه را ببلعد. «بالزاک» که با کتاب «کارمندان» واژه، بوروکراسی را رواج داد، آن را «قدرتی هیولایی می شمرد» که «به دست جماعت کوتوله ها افتاده است». بوروکراسی که به سازمان های بزرگ و یا مظاهر و آثار آن اطلاق می شود، در واقع معلول پیشرفت های صنعتی، اقتصادی و سیاسی است. واژه بوروكراسي همواره با نام ماكس وبر آلماني قرين است. وبر مطالعات خود را از روند رشد سازمانها با سازمانهاي واقعي و شواهد ومدارك تاريخي واقعي شروع كرد.
www.collegeprozheh.ir کالج پروژه
نخستین بار، بوروکراسی به عنوان یک پدیده اجتماعی و با توجه به کاربرد عملی آن، به وسیله ماکس وبر مورد استفاده قرار گرفت. وبر توجه خود را عمدتا روی تاثیر سازمانهای بوروکراتیک در ساختار سیاسی جامعه متمرکز کرد. او بیشتر به علت وجودی سازمانها و نحوه اعمال قدرت نظر داشت و اصطلاح بروکراسی را در دو معنی بکار برد: 1- مجموع مقامات اداری 2- سازمانهای بزرگ رسمی در جامعه امروزی
وبر، قدرت را امکان تحمیل اراده انسان بر رفتار اشخاص دیگر تعریف می کند. البته قدرت به صورت عام و کلی آن مورد نظر وبر نیست، بلکه به نوع خاصی از روابط ناشی از قدرت که آن را سلطه یا استیلا می خواند، توجه دارد.
www.collegeprozheh.ir کالج پروژه
شش دریافت از بوروکراسی
کلمه بوروکراسی از تاریخ طرح آن تاکنون در شش دریافت (دریافت به معنای: مفهوم استنباط شده از نوع پیاده سازی) شناخته شده است :
بوروکراسی به عنوان سازمان معقول
یک مکانیزم اجتماعی و ایده ال تصور شده است که کارایی را به حداکثر می رساند و با سازمانهای بزرگ و پیچیده تطبیق می کند.
بوروکراسی به عنوان عدم کارایی سازمان
به عنوان ضد تحرک اداری و ضدنوآوری در سازمان به کار برده شده است که به عدم قابلیت انعطاف و انهدام حس شخیصت تمایل دارد.
بوروکراسی به عنوان حکومت ماموران اداری
در سیستمی از حکومت به کار می رود که کنترل آن به دست ماموران اداری است و قدرتشان آزادی مردم عادی را به مخاطره می اندازد.
www.collegeprozheh.ir کالج پروژه

 

پاورپوینت پاورپوینت بررسی رنگ در معماری پاورپوینت پاورپوینت آسم در کودکان و تاثیر ورزش بر آن پاورپوینت پاور پوینت مدیریت رفتار، موفقیت و ارتباط پاورپوینت میکروکنترلر AVR